KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12968223
nr 1296 8223
Gösta Liljedahl
(1908-1993), Sverige
Färgkrita, 2 st, Mor & barn. Signerade. Motivet: 25x31 cm
Gösta Liljedahl, svensk målare född 1908, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 december 2019
kl 20:57:17
9/12 20:52:12
Gösta Liljedahl
Läs mer om Gösta Liljedahl
All världens barn (Lisa Larson)